Online aukce půjček jako investice s vysokým výnosem - Prestito - online půjčky

+420 222 360 702 info@prestito.cz

pracovní dny 9:00 – 17:00

Články

Online aukce půjček jako investice s vysokým výnosem

Vytvořen: 03.04.2015 00:04

Přemýšlíte jakým výhodným způsobem zhodnotit své volné peněžní prostředky tak, aby Vám co nejvíce vydělaly, a přitom byl Váš zisk zaručen díky možnosti volby libovolného způsobu zajištění Vaší investice? Zapomeňte na spořící účty či státní dluhopisy s nízkým zhodnocením, zkuste moderní formu zhodnocení Vašich peněz - P2P půjčky!

Aukce půjček je forma P2P lendingu, který odstartovala roku 2005 společnost Zopa ve Velké Británii. Tu následovala roku 2006 společnost Prosper v USA. V současnosti má společnost Prosper přes 1,2 milionu uživatelů, kteří si vzájemně od jejího vzniku poskytli úvěry v celkové výši přes 305 milionu amerických dolarů.  Společnost Zopa v tuto chvíli tvoří půl milionu členů, kteří si vzájemně půjčili již přes 160 milionu liber. V České republice tímto způsobem ke konci roku 2011 již investovalo okolo 500 Čechů a to téměř 30 milionů korun.

 

Jaké výhody aukce půjček pro své investory přináší?

Jedná se především o vysoké zhodnocení investovaných prostředků - průměrná čistá roční výnosnost na obdobných zahraničních portálech dosahuje 10,69 %. Dalšími výhodami jsou volba výše úroku u poskytnutých úvěrů a možnost výše investice již od 5 000 Kč.

 

Bezpečnost investice

Aby byly investované peníze v bezpečí, můžete si při podávaní nabídky v aukci půjček zvolit přesně takové zajištění, které odpovídá Vámi poskytnuté půjčce, tj. její výši, délce splatnosti a podobně. Mezi zajištění, které můžete po žadatelích o úvěr požadovat patří zástava nemovitosti, zajišťovací převod práva (tzn. například poskytnutí zástavy ve formě automobilu do doby úplného splacení půjčky), ručení třetí osobou, uznání závazku a uznání v notářském zápisu s vykonatelností.

Abyste získali o zájemci o půjčku veškeré informace, které Vám pomohou správně se rozhodnout, zdali je žadatel o půjčku dostatečně věrohodný a je schopen Vámi poskytnutou půjčku bez problémů splácet, můžete si při vkládání nabídek zvolit další dodatečné dokumenty.

Mezi již existující dokumenty, které bylo možno po zájemcích o úvěr vyžadovat již dříve (jako například potvrzení o příjmech, kopie daňového přiznání, výpis z registru SOLUS a CERD, doklad o adrese, výpisy z bankovního účtu, kopie dvou dokladů totožnosti, výpis z katastru nemovitostí), můžete od začátku tohoto roku nově v každé aukci taktéž požadovat Výpis z bankovního registru dlužníků CBCB, a.s. a Výpis z nebankovního registru dlužníků CNCB, z.s.p.o., podepsání Rozhodčí smlouvy (umožňuje mnohem rychlejší rozhodování případných budoucích sporů oproti běžným soudům a současně umožňuje snížit výdaje za tyto spory) a Výpis z evidence obyvatel (slouží k ověření, že zájemce o úvěr není omezen na svých právech a je plně způsobilý k uzavření úvěrové smlouvy, čímž se vyhnete případným problémům s neplatností uzavřené smlouvy o úvěru).

 

Jak začít?

Jednoduše! Stačí se na našem portále zaregistrovat, kliknutím na tlačítko "Zobrazit aukce" si vyberete tu aukci, která Vám vyhovuje, a vložíte do ní svoji nabídku. Vaše nabídka nemusí být ve stejné výši, jako je částka poptávaná vystavovatelem aukce, ale můžete nabídnout i částku nižší s tím, že na zbylou částku dají své nabídky ostatní investoři.

Máte-li nějaké dotazy, zkuste se podívat do naší sekce často kladených dotazů "FAQ", další odpovědi také naleznete v sekci "Investuj".+420 222 360 702 / info@prestito.cz

pracovní dny 9:00 – 17:00

© Prestito.cz | Všechna práva vyhrazena | HM Capital Partners s.r.o., Rašínovo nábřeží 384/56, Praha 2, 128 00
IČ: 24305821, Společnost zapsaná u Městského soudu v Praze v oddílu C, vložce č. 194852